Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nástroje řízení rizik

image

Obchodování na burze online s forexem, komoditami

 

Nástroje řízení rizik

Využijte našich nástrojů ke správě vašeho rizika při obchodování:

Spravujte požadovaný pákový efekt svého účtu

V aplikaci Plus500 můžete obchodovat s vysokým, nízkým nebo žádným pákovým efektem v závislosti na vaší „celkové hodnotě pozic“ a „hodnotě majetku“. Svou „hodnotu majetku“ můžete řídit vkládáním nebo vybíráním finančních prostředků. Svou „celkovou hodnotu pozic“ můžete ovládat otevíráním nebo uzavíráním pozic.
Svou „celkovou hodnotu pozic“ a „hodnotu majetku“ lze zobrazit na stránce Snímek účtu, která je přístupná z hlavního okna obchodování.

Příklady:

Pokud vložíte částku $100,000 [vaše hodnota majetku činí $100,000] a zakoupíte zemní plyn v hodnotě $100,000, pak obchodujete s pákovým efektem 1 [žádný pákový efekt]. Vezměte prosím na vědomí, že budete vždy platit noční ážio za jakékoliv pozice držené přes noc. 

Pokud do aplikace Plus500 vložíte částku $20,000 [vaše hodnota majetku činí $20,000] a zakoupíte zemní plyn v hodnotě $200,000, pak obchodujete s pákovým efektem 10. Jak již bylo zmíněno, noční ážio platí pro jakékoliv pozice držené přes noc.

Spravujte požadovaný pákový efekt svého účtu
  • Obchodujte s pákovým efektem, jenž nejlépe vyhovuje vašim potřebám obchodování
  • Obchodovat můžete s využitím vysokého nebo nízkého pákového efektu nebo dokonce bez jakéhokoliv využití pákového efektu
  • Noční ážio je uplatněno vždy

 

 

 

 

 

 

Cenové hladiny „Uzavření při zisku“ [Limit] nebo „Uzavření při ztrátě“ [Stop loss]

Možnost „Stop loss“ (uzavření při ztrátě) lze k vašim obchodům přidat před zahájením obchodování nebo upravením otevřené pozice. Stanovte cenovou hladinu vaší pozice a uzavřete tak obchod, pokud se trh obrátí proti vám. Základní možnost „stop loss“ nezaručí, že vaše pozice bude uzavřena na vámi přesně stanovené cenové hladině. Pokud se tržní cena náhle prudce sníží či zvýší mimo vaši hladinu pro uzavření, pak je možné, že vaše pozice bude uzavřena na horší cenové hladině, než jakou jste stanovili. Tento jev je známý jako „slippage“ (skluz).

Příklad:

Společnost Google se obchoduje na hladině $1194 - $1196 (prodej/nákup)
Zakoupíte 10 akcií společnosti Google.
Své ztráty chcete omezit na $1000. [příležitostně můžete ztratit více z důvodu skluzu] 
„Uzavření při ztrátě“ [Stop loss] stanovíte na hodnotu $1096.
Společnost Google „se propadne“ přímo na hodnotu $1094 a poté na hodnotu $1080.
Vaše pozice bude uzavřena na hodnotě $1094.
Vaše ztráta je: 10*(1196 - 1094) = $1020.

Garantovaný stop

Přidání příkazu „garantovaný stop“ k vašemu obchodu zajišťuje absolutní limit na možné ztráty. I v případě, že se tržní cena náhle propadne, bude vaše pozice uzavřena přesně na vámi stanovené ceně bez rizika skluzu. 
Příkaz „garantovaný stop“ je dostupný pouze u některých nástrojů. Pokud nástroj podporuje „garantovaný stop“, bude zaškrtávací pole jasně viditelné. 
Další údaje o příkazu „garantovaný stop“: 
Lze ho přidat pouze k novým obchodům a nikoliv ke stávajícím pozicím. Může být aktivován/upraven pouze v případě, že je nástroj dostupný a obchoduje. Jakmile je aktivní, nelze jej odstranit, lze pouze změnit cenu při uzavření. 
Poplatek za nastavení rozsahu příkazu „garantovaný stop“ je nevratný, jakmile je rozšíření aktivováno, a bude před schválením zobrazen. 
Vezměte na vědomí, že cena příkazu „garantovaný stop“ musí být v určité vzdálenosti od aktuální pozice obchodování daného nástroje.

Příklad:

Google PRODEJ/NÁKUP = $498/$500. 
Zakoupíte 10 akcií společnosti Google, řekněme, že nastavení rozsahu příkazu „garantovaný stop“ stojí $10. 
Přidáte „garantovaný stop“ na hodnotu $450. 
Společnost Google spadne na hodnotu $400, máte zaručeno, že uzavřete pozici na hodnotě $450 a nikoliv na $400. 

S příkazem „garantovaný stop“ pro 10 akcií: Zisk/ztráta = $4500 - $5000 - $10 [nastavení rozsahu příkazu „garantovaný stop“] = -$510 
Bez příkazu „garantovaný stop“: Zisk/ztráta = $4000 - $5000 = -$1000

 

Upozornění na cenu

Nastavte upozornění na ceny k oznámení situace, kdy trh dosáhl stanovené nákupní či prodejní ceny. Na rozdíl od uzavření udrží upozornění na ceny vaše pozice otevřené, takže se můžete rozhodnout, co uděláte, zatímco se trh pohybuje. 
V seznamu nástrojů a na obrazovce Podrobnosti nástroje naleznete ikonu zvonku – kliknutím na zvonek otevřete obrazovku „Upozornění na ceny“.

Příklad:

Ropa se obchoduje za $105 za barel. Myslíte si, že pokud se bude ropa obchodovat za $80, bude zde vhodná příležitost.
Stanovíte upozornění na cenu ropy na hodnotu $80.
Ropa se propadne na hodnotu $78.
Obdržíte e-mail a SMS s oznámením nové ceny ropy.

 

Trailing Stop - automaticky chrání dolní limit pozice, zatímco uzamyká horní limit.

Příkaz „trailing stop“ je příkaz podobný cenovému limitu, jelikož oba příkazy jsou navrženy k ochraně vašeho zisku. Přidejte příkaz „trailing stop“ při otevření svého obchodu a bude se dále pohybovat s vaším ziskem. Jakmile se trh obrátí, vaše pozice bude uzavřena na nové úrovni příkazu „trailing stop“, a nikoliv na původně uvedené úrovni.
Použití příkazu „trailing stop“ znamená, že uzamknete své zisky, zatímco limitujete riziko „propadu“ bez nutnosti manuálního sledování pozice a úpravy ceny uzavření.

Příklad:

Společnost Yahoo se obchoduje na hladině $45,51/$45,73 (prodej/nákup)
Vstoupíte na trh s příkazem „trailing stop“ v hodnotě 50 bodů = $0,5 = (-1,1 %) k zakoupení 100 akcií společnosti Yahoo. 
Zakoupíte 100 akcií společnosti Yahoo za $45,73 
Tudíž, původní uzavření při ztrátě se aktivuje, když se bude společnost Yahoo obchodovat za $45,01. ($45,51 – $0,5)
Cena akcií společnosti Yahoo začne pomalu růst a dosáhne hodnoty $47,60 (nová cena uzavření se dle trhu změní na $47,10)
Poté bude cena akcií společnosti Yahoo pokračovat v růstu a dosáhne hodnoty $49,75 (nová cena uzavření se dle trhu opět změní na $49,25)
Cena akcií společnosti Yahoo se postupně začne pohybovat proti vám a dosáhne hodnoty $42,51.[Vezměte prosím na vědomí, že příkaz „trailing stop“ může jít proti vám, pokud se trh „propadne“ z ceny $47,60 přímo na cenu $40.] 
Jelikož jste měli nastavenou pohyblivou cenu uzavření na ceně $49,25, aplikace Plus500 provede uzavření při ztrátě na této hodnotě. 
Souhrn zisku: 100* ($49,25–$45,73) = $352.

 

image

 

TOPlist

TOPlist